Vagy a villamos jár, vagy a kormánynak a pénzek – Karácsony ismertette az első Budapesti Lakógyűlést
A főpolgármester – akárhogy szeretné ennek még a látszatát is elkerülni – létrehozta az első budapesti nemzeti konzultációt.
A főpolgármester – akárhogy szeretné ennek még a látszatát is elkerülni – létrehozta az első budapesti nemzeti konzultációt.
A főpolgármester reagált elődje, Tarlós István szavaira, aki ismét arról beszélt, hogy leköszönésekor 200 milliárd forintot hagyott a főváros kasszájában.
Karácsony Gergelyék rést találhattak a pajzson: folyószámlahitelből működik a főváros, vagyis a kormánynak nincs honnan inkasszóznia azt a 25 milliárd forintot, aminek a befizetését a főpolgármester szerdán megtagadta. A kormány azonban ezer módon csuklóztathatja a fővárost, hiába perelné az be – akár Budaörssel közösen – a Pénzügyminisztériumot.
A főpolgármester a fővárosi költségvetés nehéz helyzete miatt döntött így.
Karácsony Gergely túlélőtervet kért gazdasági kabinetjétől, akik értesüléseink szerint olyan tervet raktak össze, amellyel visszatartanák egy ötvenmilliárdos tétel befizetését az államkasszába. Azonban a szolidaritási adót nem az önkormányzatok fizetik, hanem az állam vonja le a nekik szánt támogatásokból – vagyis jószerivel lehetetlen nem befizetni azt.
Eladásra és bérbeadásra is kínálja a főváros a Rác Hotelt, ennek bevételéből nyitná újra a hányatott sorsú fürdőt. Budapest nyárra csődközelbe kerülhet, de nem az ingatlaneladások fogják kihúzni a slamasztikából, az ingatlanok jó részét évek, sőt évtizedek óta nem sikerül elpasszolni. Különösen a megüresedett iskolák és a műemléki épületek eladása vagy bármilyen hasznosítása kemény dió.
Túlélőtervet készít a főváros, most nyárra vizionálnak lehetséges csődöt. Állításuk szerint a kormány meghallgatja őket – kapnak kávét és vizet is – viszont ezen túl nem csinál semmit, csupán tartja a markát a szolidaritási- és iparűzési adókért, így egyedül készülnek a túlélésre.
A főváros 2012-ben félmilliárdos uniós támogatásból indította el a budapesti hajózást, azonban 2023-ban már nincs pénze a BKV-nak erre.
Most már biztosan nem lesz főpolgármester (-jelölt sem) Fürjes Balázsból, aki sokáig Orbán Viktor kinyújtott karjaként tényleges hatalommal és forrásokkal bíró árnyék-főpolgármesternek érezhette magát, de a külső körülmények, a belső harcok és a kormányfő szándékai is okafogyottá tették ezt a szerepét. Fürjes már a sokadik “emberarcú fideszesként” fordít hátat a politikának, ahová aligha tér vissza.
Két újságírót és egy bemondót tüntetett ki a fővárosi sajtódíjjal március 15-e alkalmából a főpolgármester.
Az illető jelentkezett a Fővárosi Önkormányzatnál, megbánta tettét.
Az egyesület szerint a városháza időhúzásra játszik.
Az ügynökség elsősorban a lakosság energiahatékonysági beruházásait fogja támogatni.
Két éve alakult meg a Freeszfe Egyesület, menedéket nyújtva a kormányakarattal felszámolt SZFE-ről távozott diákoknak. Miből és hogyan működik, mi garantálja a fennmaradását, miért segített a CEU, és miért nem a főváros? Körképünk a színházi és filmes képzés új helyzetéről.
A játszótér kialakítására négyzetméterenként több mint 680 ezer forintot szánnak.
Nagyjából hárommilliárd forintot még így is sikerült megspórolniuk. A Fővárosi Önkormányzat kimaradt a kormány rezsitámogatási köréből, egyelőre abban is csak reménykednek, hogy később fognak pénzt kapni – eddig ugyanis sem Láng Zsolt, sem Orbán Viktor nem kereste őket.
Több pert is elvesztett a Fővárosi Önkormányzat, mert vonakodik átengedni közterületeit hirdetési célokra. Miközben a városvezetés látképi és üzemeltetési szempontokra hivatkozik, magatartásával kormányközeli érdekeltségeknek hajtja a legnagyobb hasznot.
Több pert is elvesztett a Fővárosi Önkormányzat, mert vonakodik átengedni a közterületeit hirdetési célokra. Miközben a városvezetés látképi és üzemeltetési szempontokra hivatkozik, magatartásával kormányközeli érdekeltségeknek hajtja a legnagyobb hasznot – írja az e heti HVG.
Öt kerület perel, a Fővárosi Önkormányzat és Ferencváros kivár, tíz ellenzéki kerületnek összesen pedig majdnem másfél milliárddal jutott kevesebb, mint a hét fideszes vezetésűnek. A kormány ugyan kioszt 44 milliárdot a tízezer lakosnál nagyobb városoknak, de változatlanul nem világos, milyen módszertan alapján teszik meg ezt. Budapesti támogatási körképünk.
A legtöbb pénzt Debrecen kapja, oda több mint hárommilliárd forintot utal a kormány.